Podzimní zvířátko

Pomůcky: kreslící karton A3, tužka, guma, černý tenký fix, pravítko, vodové barvy, štětec nebo houbičku, kelímek na vodu, různé listy

Pracovní postup:

  1. Na čtvrtku si nakresli lišku (Pokud se ti liška nelíbí, můžeš kreslit i jiné zvíře, např. zajíce, medvěda... zvíře by mělo být lesní)

  1. Tenkou černou fixou obrázek obtáhněte a vybarvěte si oči a čumáček.

  1. Zvířátko budeme zdobit čárkami znázorňujícími srst. Začneme od čela zvířátka – pomocí pravítka si uděláme tužkou rovné linky ve vzdálenosti 8 mm od sebe (nebo blíže, ale budete pak dělat více čárek), vezmeme fixu a budeme nahusto kreslit rovné čárky, čárky se nedotýkají připravené linky nad nimi (necháváme 1 až 2 mm mezery), protože chceme mít jednotlivé řádky oddělené. Dále postupujeme po jednotlivých částech těla, kde je část do oblouku, pomocné linky si předkreslíme též do oblouku. Jednotlivé části si můžeme zvýraznit a oddělit i jinou hustotou čárek anebo různým sklonem, fantazii se meze nekladou.

  1. Postupně nakreslíme srst po celém těle, snažte se práci dělat opravdu pečlivě, výsledek je pak krásný. Práce trvá poměrně dlouho, takže až budete mít načárkováno, běžte se protáhnout ven a najděte si tam pár menších zajímavých a členitých listů (Pokud najdete ještě nějaké na stromě, je to lepší, víte, že jsou čisté a obrázek vám nezašpiní).

  1. Vezměte si papír či noviny, na ně si položte list a potřete jej z vrchní strany vodovou barvou, pro urychlení můžete použít na natírání kousek ustřižené houbičky. List pak obtiskněte. Takto postupujte dále s různými barvami. Snažte se tiskat listy pouze okolo zvířátka.

Hotovo!!!Autoři: Dům dětí a mládeže Domino Domažlice