Procházka s mapou/telefonem

Možností, jak se projít či proběhnout s mapou, je celá řada. Za normálního stavu je nejlepší kontaktovat nějaký klub či středisko, kde provozují orientační běh a tam vám pomohou a poradí. V aktuální situaci je však nejlepší využít některé ze dvou možností. Tou první je aplikace pro telefony UsynligO.

1.Aplikace UsynligO (odkaz)
Aplikace je zdarma a je i v češtině. Po přihlášení do aplikace si vyberete nějakou z nabízených tratí ve vašem okolí. Mapu si můžete stáhnout a vytisknout nebo pouze nechat v telefonu. Nutné je mít zaplou GPS. Případný návod od Jiřího Urválka – odkaz. Pokud budete na správném místě – na kontrole, telefon vás bude informovat.
Pro naše členy jsme zatím pomotí této aplikace připravili jednoduchou trať v parku, na seznámení se s aplikací – odkaz na mapu (PDF)
Aplikací můžete, či nemusíte využívat. K pořádnému dobrodružství vám bude stačit i samotná mapa a najdete si třeba lepší vlastní cestu.

2. Areál pevných kontrol (odkaz)
Na mapě naleznete místa areálů pevných kontrol, včetně odkazů na stažení mapy. Mapu si můžete opět vytisknout nebo pokud nemáte možnost, můžete vyrazit i s mapou v telefonu.

Odkaz na areál v Turnově.

Obě možností mají něco dobrého. Každý si vybere to své. Dodržujte veškerá opatření při pohybu venku. Choďte samostatně.
Hodně dobrodružství přeje Žlutá ponorka Turnov!Autoři: SVČ Žlutá ponorka Turnov