Herní oblázky (kamínky)

Víš, co je zábavnější, než hrát piškvorky na papíře nebo dámu na šachovnici? Hrát piškvorky a dámu s vlastními figurkami!

Pojďme si společně ukázat, jak na to. Ze zahrady nebo procházky si přines domů několik kamínků, ideálně oválných a plochých. Pokud nenajdeš, nevadí, poradíme si se všemi. :) Kamínky pořádně umyj jarem v teplé vodě a nech uschnout. Připrav si ze šuplíku ubrus, štětce a temperové nebo akrylové barvy. Až budeš mít vše namalované, zalakuj kamínky speciálním fixativem nebo požádej maminku o lak na vlasy. Takto vyrobené kamínky využiješ nejen u hraní piškvorků nebo dámy, ale i u různých stolních her, kde musíš evidovat počet životů nebo surovin.

Nezapomeň, že na piškvorky ti v nejmenším počtu stačí kamínky 3 pro každého, tedy šest celkem. Na dámu jich ale budeš potřebovat více. Bav se, buď kreativní a dej nám vědět, jak se ti vše povedlo!

PS: Aktivita je vhodná pro všechny věkové kategorie. Malé děti natrénují jemnou motoriku a grafomotoriku, práci se štětcem. Starší děti se kreativně vyřádí a dospělí? Věřte, že těm se bude malování po oblázcích také moc líbit.Autoři: DDM ASTRA Zlín