Šlehané máslo

Četli jste někdy složení krémů, které používáte na svoji pokožku?

Chceme-li pro sebe dělat dobro a zdravo, pak není jedno, jaké přípravky používáme na naši kůži. O pokožku se totiž můžeme starat pomocí “žratelných” surovin, které sice neplní zázraky na počkání, ale z dlouhodobého hlediska efekt mají.
Četli jste někdy složení krémů, které používáte na svoji pokožku?
Pátrali jste po jejich původu? Jste spokojeni s představou, že na sebe mažete produkty z ropy.

Koho by zajímalo více, může si najít na internetu řadu webových stránek, které se věnují tzv. non toxic produktům, netoxickým prostředkům apod. Komu se pátrat úplně nechce, ale chtěl by pro sebe zdravé mazání, může si podle našeho návodu ušlehat bambucké máslo s oblíbeným olejem a používat ho např. místo tělového mléka nebo krému na ruce. U přírodní kosmetiky je potřeba najít takovou kombinaci olejů a másel, která vaší pokožce bude vyhovovat. Nemusí to být hned, ale na trhu je celá škála olejů – lehčích i těžších, takže je z čeho vybírat. Stačí jen do vyhledávače zadat: účinky rostlinných olejů a vybrat si pro sebe ten nejlepší.
Vůni másla můžete obohatit i o esenci (přírodní silici, esenciální olej). Dbejte však na minimální množství esenciálního oleje a kvalitu. Vybírejte takové, které jsou vhodné do kosmetických produktů a vyhýbejte se olejíčkům do aromalamp. Má to svá pravidla, která je dobrá před použitím nastudovat :).

Tipy na oleje i esence hledejte u značek: Saloos, Nobilis Tilia, Primavera, Tierra Verde, Ekokoza aj.

 Autoři: Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk