SVČ Všenory – co právě děláme

V době mimořádných opatření, která vláda vyhlásila v souvislosti s pandemií nového koronaviru, jsme měli zejména v plánu dokončit realizaci projektů financovaných z ESF. V rámci šablon poskytujeme podporu rodičům našich dětí a díky projektovým dnům jsou nyní naše standardní akce jednak zajímavější – obohaceny o přítomnost odborníků z praxe – a též cenově přiznivější. Protože se ale nyní děti nesmí shromažďovat na jednom místě, ukončili jsme skupinové aktivity taneční, animační, filmové, hudební i polytechnické a plánujeme s odborníky pokračovat ihned po ukončení vládních omezení.


Připravujeme se také na horké a suché léto: u řek a ve stínu lesa proběhne celá řada projektových dní mimo SVČ s odborníky. Odborníky zapojíme také do našich aktivit pro dospělé a rodiče našich klientů (setkání rodičů s odborníkem plánujeme např. na téma rodinné finance a investice, hygiena a ochrana zdraví, moderní dějiny a třetí odboj či geologie Prahy západ aj.).

SVČ realizuje již sedmým rokem v rámci podpory komunity Všenor, Mokropes a okolí "akademii pro seniory". No tu jsme přirozeně pozastavili také. A s našimi seniory komunikujeme aspoň po telefonu... Už se moc těší, až uvidí nás a své oblíbené lektory. Oproti všeobecnému přesvědčení, že staří lidé touží spolupracovat s malými dětmi, máme za ta léta ověřeno, že vyhledávají hlavně kontakt s lidmi z generace svých dětí, kteří na ně nemají kvůli hypotékám, vlastním dětem a dalším závazkům, jimž musí dostát, vůbec čas.

Aktuálně také vykonáváme přímou činnost – zejména náš taneční a hudební odbor neukončil aktivity a přímou výuku "jeden na jednoho" realizují lektorky a lektoři formou vzdálené podpory s využítím MS Teams či ZOOM.

Vedle tradičního příměstského tábora zaměřeného na umělecké řemeslo, druhého, tanečního a dalšího polytechnického chystáme na léto také hudebně-sportovní tábor ve Všenorech a putovní tábor se sérií výletů – zejména chceme pokračovat v objevování středních Čech a severních a severozápadních Čech. Věříme, že nařízení vláda "změkčí" a my začneme dříve než v srpnu...

Jaro budou moci děti ztvárnit trojrozměrně. Lektorky keramiky připraví pro děti předlohy, které budou moci zpracovávat v soukromí z moduritu či jiného tvarovatelného média.

Vyhlášená soutěž na témna Zahrada života bude prodloužena. Děti, laureáty ceny starostky, čekají příjemné věcné dárky a mohou se účastnit koncertu – ten asi nebude oslavou konce roku, ale začátku roku dalšího.

Buďte zdrávi!

Za SVČ Všenory

Věra a Petr KoubkoviAutoři: Středisko pro volný čas Všenory