Želé mýdlo domácí výroby

Milují vaše děti koupání? Tak si s námi vyrobte domácí mýdlo, návod je velmi jednoduchý a zvládnou ho i malé ručičky. Vyrobte si doma želé mýdlo do koupele, které budou děti chtít vyzkoušet ještě dneska večer.
Co budeme potřebovat:
mísu, lžíci, lžičku, tyčový mixér, silikonové formičky, struhadlo, dezinfekci na povrchy (já používám dědovu slivovici ve spreji)
Suroviny:
133 g tuhého mýdla
125 g destilované vody
7 g soli
10 kapek esenciálního oleje (použij co máš doma a co ti voní, já zvolila citrusy a mátu)
pár kapek potravinářského barviva (nebo trošku mici, ale i bez barviva to jde)

Postup:

 1. Vydezinfikujeme všechno náčiní, se kterým budeme pracovat.
 2. Olivové nebo jiné nebarvené mýdlo nastrouhej na jemno. Některá mýdla mohou při strouhání prášit, pracuj opatrně, ať mýdlový prach nevdechneš. Pro jistotu je možné chránit se respirátorem.

   

 3. V dostatečně vysoké nádobě ohřej (jde to i v mikrovlnce) destilovanou vodu na cca 70 °C (poznáš to tak, že neudržíš ve vodě prst).
 4. Do vody nasyp želatinu a pořádně ji rozmíchej, dokud se zcela nerozpustí. Přidej nastrouhané mýdlo, sůl, esenciální olej a barvivo. Všechno důkladně promixuj tyčovým mixérem do hladké hmoty bez cucků.


 5. Hmotu rozděl do připravených silikonových formiček a nech přes noc zatuhnout v lednici. Želé z forem opatrně vyloupni a skladuj v uzavřené sklenici v ledničce. Používej místo mýdla. ????

   

   Autoři: Středisko volného času Pohořelice