Banánové jednohubky aneb ježčí specialita

Jednoduchý a vynikající recept na banánové jednohubky, který si můžeš doma připravit z běžných surovin. Kdo bude potřebovat s přípravou receptu pomoc, oslovte, prosím, rodiče, nebo prarodiče. Suroviny si můžete měnit podle vlastní chuti. 

Míra náročnosti: středně těžká
Určen pro: 4 osoby
Doba na přípravu: 90 minut

Suroviny:

  • ½ balíčku dětských piškotů
  • 2 velké banány
  • 1 čokoláda na vaření
  • 1 lžíce másla
  • párátka

Na párátka napichujte střídavě vždy jeden piškot, kolečko banánu a pak druhý piškot. Piškoty napichujte plochou stranou k banánu. Dobře je na banán přitiskněte, aby nasákly vláhou
a chutí banánu. Pak dejte vše vychladit do lednice. My jsme dříve lednici neměli, používali jsme staré sklepy hradu, kde byla po celý rok stálá teplota, kde byla zima jako v lednici. Je důležité, aby jednohubky byly vychladlé, neboť na nich lépe tuhne poleva.

Rada
Přípravu čokoládové polevy na plotně raději sami nezkoušejte a poproste maminku, aby vám s ní pomohla.
Do kastrůlku nalámejte tabulku čokolády na vaření. Potom kastrůlek vložte ještě do jednoho, většího, do kterého nalijte trochu vody. Nádoby dejte na sporák a opatrně vařte, aby vroucí voda neprskala. Je nutné dávat pozor, aby se voda nedostala do kastrůlku s čokoládou.
Když čokoláda změkne, přidejte do ní po malých kouscích máslo. Vždy ho důkladně rozmíchejte s čokoládou. Jakmile začne být poleva lesklá a hladká, je hotová. Místo másla můžeme používat i ztužený pokrmový tuk, poleva je po něm tvrdší a nemusíš ji připravovat ve vodní lázni.
Z lednice vyndejte jednohubky, které postupně namáčejte do horké čokolády. Když je vytáhnete, několikrát jimi otočte na všechny strany, aby se po nich poleva rovnoměrně roztekla a její přebytky mohly okapat. Chvíli ji držte v ruce, a když čokoláda dostatečně ztuhne, položte je na talířek. Hotové jednohubky nechte odležet v lednici, aby poleva ztvrdla a piškoty změkly vláhou z banánů. Můžete okusit i jednohubky s teplou polevou, chutnají báječně.Autoři: Středisko volného času Pohořelice