Desková hra

Hrajete si rádi? A baví vás malovat a tvořit? A co takhle zkusit obojí současně. Výtvarnice Eva Heroudková z Helceletky pro vás připravila parádní tip na jednoduchou vlastnoručně vyrobenou deskovou hru. Už během výroby si s dětmi užijete spoustu legrace a při hře se pobaví celá rodina.

Jdeme vyrábět
Připravíme si papír, pastelky, lepidlo, kousek barevného papíru a nůžky (malovat můžete i vodovkami nebo fixy). Z barevného papíru si vystřihnete kolečka či čtverečky a nalepíte na papír cestu. Čtyři políčka označte barevně. Vyznačte start a cíl. Některá políčka mohou znamenat, že se posunete směrem dozadu či dopředu. Zbytek papíru si můžete libovolně pomalovat. Může jít o hru vesmírnou, podmořskou, závod aut či louku plnou víl. Je to jen na vás.

Dejte prostor fantazii
Připravte si kartičky s označením barvy (tyto barvy se shodují s barvami políček na vaší cestě). Na každou kartičku si můžete napsat úkol. Každá barva může značit úkoly z jiné oblasti. Může jít o sportovní úkoly, legrační úkoly či otázky ze školní látky. Je to jen na vás. Každý den můžete úkoly obměňovat nebo přidávat. Hra je na principu hry „Člověče nezlob se“. Házíte kostkou, posunujete figurkou po cestě směrem k cíli a plníte úkoly, pokud stoupnete na označené políčko.

Tak hodně zábavy! Užijte si to a můžete nám své hry vyfotit a poslat na info@helceletka.cz. My je rádi zveřejníme.Autoři: Helceletka – dům dětí a mládeže