Hry s vejci

Běh s vejcem
Vše, co na tuto hru potřebujete je lžíce a velikonoční vejce. Jedná se o zábavnou hru, kterou hrají všichni bez rozdílu věku. Každý si postaví vejce na lžíci, všichni hráči si stoupnou vedle sebe do řady a na povel vyběhnou. Lžíce se smí držet pouze jednou rukou a při běhu se vejce nesmí nijak přidržovat. Ten, kdo přiběhne s vejcem na lžíci první do cíle, vyhrál. Je jen na vás, jestli použijete vejce syrové, natvrdo nebo vyfouknutou kraslici. Hrát může i jednotlivec – kam až se mu podaří doběhnout s vejcem třeba za 1 minutu.
Hledání vajíček 
Jedna z nejoblíbenějších velikonočních her. Existuje mnoho variant, jak tuto hru hrát. Místo pouhého hledání velikonočních vajíček, může každý hráč hledat jen vejce konkrétní barvy. Předem je ale potřeba zajistit, aby byl od každé barvy stejný počet vajec.
Foukání vajíček 
K této hře potřebujete vyfouknutá nebo plastová vejce a brčko. Úkolem je pomocí foukání do brčka dostat vejce od startu přes hrací pole až k cíli. Hraje se nejlépe na hladké ploše. Možná se vám to zdá jednoduché, ale ve skutečnosti je to ještě složitější, než se zdá. Díky nepravidelnému tvaru se a vajíčka můžou kutálet po celé ploše a vy tak můžete zažít opravdu vtipné momenty. 
Vejce na kopci
Potřebný materiál: 1 syrové vejce, sůl nebo písek, 1 lžíce
Na rovnou plochu, např. široké prkno či stůl, nasypte hrstku soli či písku. Vejce posaďte na tento “kopec”. Hráči se postupně střídají, přičemž každý odebere lžící trochu písku (soli). Ten, který způsobí, že vejce spadne, prohrál a musí postavit kopec pro další kolo.
Házení ve dvojicích
Potřebný materiál: 1 syrové vejce na každou dvojici
Na louce vytvoříme z hráčů dvojice a každá dostane 1 vejce. Hráči si stoupnou čelem k sobě ve vzdálenosti půl metru. Jeden z dvojice má vejce a hodí ho druhému. Všichni, kteří vejce chytili a nerozbilo se, udělají krok dozadu a házejí zpátky. Ostatní v soutěži končí a sledují ty úspěšnější. Takto se postupuje, dokud je některá dvojice ve hře. Autoři: Dům dětí a mládeže Olomouc